Myśli św. Jana Pawła II

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

3 października 2018 roku klasy 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej udały się do kina do Białegostoku, aby obejrzeć film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film inspirowany jest książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule i przypomina o bohaterskich wyczynach polskich lotników podczas Bitwy o Anglię. Dziękujemy Pani Agnieszce Szymańskiej, Panu Dariuszowi Dąbrowskiemu oraz Pani Joannie Szmurło za lekcję historii poza murami szkoły i za opiekę podczas wyjazdu. Czekamy na następne:)  Galeria zdjęć