Wycieczka- Kraków, Wieliczka, Oświęcim

W dniach 8-9 maja 2018r. uczniowie klas: VIa, VIb i VII Szkoły Podstawowej oraz kl. II i III Gimnazjum wzięli udział w dwudniowej wycieczce. Pierwszym odwiedzonym miejscem był Kraków, gdzie uczestnicy wsłuchani w opowieści Pani przewodnik obejrzeli najważniejsze atrakcje miasta. Następnie, po obfitym posiłku, zwiedzili jeden z najsłynniejszych zabytków kultury materialnej i duchowej na ziemiach polskich- Kopalnię Soli w Wieliczce. Wczesnym rankiem drugiego dnia wycieczki wszyscy udali się do Oświęcimia. Tam w skupieniu i zadumie zwiedzili hitlerowskie obozy zagłady Auschwitz- Birkenau.          W drodze powrotnej, po obiedzie w Częstochowie, uczestników czekała niespodzianka - krótka wizyta na Jasnej Górze. Organizatorką wycieczki była p. G. Zajkowska - Bielawska, opiekunami zaś p. M. Piotrowska i p. A. Szymańska.           GALERIA ZDJĘĆ