Wycieczka do Warszawy

W dniu 4 maja 2018 roku uczniowie klas 2 i 3 gimnazjum oraz 7 szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyprawy było Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie oprócz możliwości zobaczenia wielu pamiątek po tamtych tragicznych wydarzeniach, z ust naszego przewodnika mogliśmy posłuchać niezwykłych historii o II Wojnie Światowej oraz o samym Powstaniu Warszawskim.  Z wielkim zainteresowaniem i przejęciem zwiedzaliśmy kolejne sale i piętra tego wyjątkowego miejsca. Następnie udaliśmy się na obiad, żeby nabrać sił na zwiedzanie Muzeum Ewolucji znajdujące się w Pałacu Kultury i Nauki.

 Tym razem podziwialiśmy repliki i rekonstrukcje szkieletów dinozaurów oraz innych przedziwnych „stworów” z zamierzchłych czasów, które  niegdyś przemierzały Ziemię. Niezwykłą atrakcją okazał się wjazd na tras widokowy znajdujący się na trzydziestym piętrze PKiN,    z którego rozciąga się przepiękny widok na Warszawę. Ostatnim punktem naszej wyprawy był Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, krzyżem przypominającym o mszach celebrowanych przez św. Jana Pawła II oraz niedawno powstałym pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy pod Smoleńskiem.

Dziękujemy Urzędowi Gminy w Zawadach na czele z Panem wójtem Krzysztofem Wądołowskim za zorganizowanie tak pouczającej           i ciekawej wycieczki oraz naszym nauczycielom sprawującym nad nami opiekę: Pani Agnieszce Szymańskiej, Pani Emilii Chowańskiej, Pani Izabeli Małyszko, Pani Annie Misiukiewicz oraz Panom Pawłowi Grabowskiemu oraz Dariuszowi Dąbrowskiemu :) GALERIA ZDJĘĆ