Kiermasz na rzecz schroniska dla zwierząt

Przedsięwzięciem towarzyszącym obchodom pierwszego dnia wiosny był kiermasz ciast i loteria fantowa. Za uzbierane pieniądze uczniowie klasy V zakupią karmę dla psów. W ten sposób postanowili wspomóc schronisko dla zwierząt w Krzeczkowie. Dziękujemy mamom uczniów za dostarczenie smacznych wypieków na kiermasz.

Dzień Wiosny 2018

Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy w naszej szkole zgodnie z coroczną tradycją. W tym dniu wszyscy uczniowie bawili się doskonale, a pomogli im w tym nasi nauczyciele. Świętowanie rozpoczęło się Koncertem „Piosenki z dawnych lat”, który przygotowała p. R. Konopka.
W koncercie wystąpili chętni uczniowie naszej szkoły i cudowny kwartet nauczycieli: p. R. Konopka, p. J. Szmurło, p. E. Chowańska i p. A. Misiukiewicz. Po koncercie odbył się konkurs „Mam talent” przygotowany przez opiekuna SU p. A. Tołczyk, gdzie uczniowie każdej klasy prezentowali swoje znane i nieznane umiejętności: taneczne, wokalne czy też plastyczne.

Czytaj więcej: Dzień Wiosny 2018

W Krainie Smyka

W dniu 6 marca 2018 roku dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz klasy 0 pojechały na wycieczkę do „Krainy Smyka” w Białymstoku. Podczas dwugodzinnego pobytu przedszkolaki miały do dyspozycji m.in. baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, labirynty, trampolinę, ścianki wspinaczkowe, klocki, samochody, niezliczoną ilość zabawek oraz przyrządów kształtujących zmysły dziecka. Na obiad zjedliśmy przygotowane przez dzieci pizze. Ich przygotowanie sprawiło nie lada frajdę i bardzo zaangażowało dzieci. Pizze smakowały wyśmienicie.. Wyjazd zintegrował dzieci z obu grup przedszkolnych, a ich uśmiechnięte buzie były najlepszym dowodem na miło spędzony czas. Dziękujemy mamom za pomoc w opiece nad dziećmi podczas wycieczki. Do następnego razu!

"Polska, moja Ojczyzna"

"Polska, moja Ojczyzna", to tytuł przedstawienia w wykonaniu uczniów klasy II, które odbyło się dnia 15 marca, w obecności zaproszonych Rodziców i uczniów z klas O-III. Uczniowie kl.II starają się systematycznie propagować wartości patriotyczne w szkole i klasie. Jedną z form było właśnie przygotowanie widowiska słowno- muzycznego o Polsce.

Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku oraz do Muzeum Wojska

1 marca 2018 roku dwie klasy gimnazjum wybrały się wycieczkę do Białegostoku. Uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Zemsta”. Miło nam poinformować, że dwóch uczniów z naszej szkoły, jako jedyni z całej widowni, wzięło czynny udział w przedstawieniu. Na oczach wszystkich zebranych Damian Dobkowski z klasy III oraz Kamil Targoński z klasy II znaleźli się na deskach teatru. Trzeba przyznać, że brawurowo wywiązali się z przydzielonych im ról. Kolejnym punktem wyprawy było Muzeum Wojska. Nasi uczniowie z zainteresowaniem słuchali przewodnika, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nie tylko o eksponatach znalezionych na terenie naszego województwa, ale też o militarnych dziejach Podlasia oraz jego mieszkańców w czasie II wojny światowej. Należy podkreślić, iż każdy z uczestników wycieczki miał możliwość trzymania we własnych dłoniach broni białej i palnej.

Dziękujemy Panu Sławomirowi Wądołowskiemu, Pani Joannie Szmurło oraz Panu Dariuszowi Dąbrowskiemu z opiekę podczas wycieczki.