Świąteczne pierniczki

Coraz bliżej wyczekiwane Święta! Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy 0 oraz klasy IV postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W miłej i gwarnej atmosferze uczniowie przygotowali ciasto na pierniki. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali ciasto piernikowe, wałkowali, wycinali, przepięknie lukrowali i ozdabiali bożonarodzeniowe pierniczki. Największą frajdę mieli podczas lukrowania i ozdabiania pierniczków kolorowymi posypkami, kuleczkami i gwiazdkami oraz kolorowymi lukrowanymi pisakami.

Grudniowy wyjazd na basen

Dnia 4.12.2019 r uczniowie klas V, VIa, VI b, VII wyjechali na basen do Białegostoku mieszczący się przy ul. Stromej. Do dyspozycji mieli  prawie cały basen, ponieważ  oprócz  kilku innych osób nie było tam nikogo. Grali w siatkówkę wodną , korzystali z sauny, pływali na głębokim torze. Uczniowie zjeżdżali na dwóch zjeżdżalniach. Uczniowie miło spędzili czas na wspólnej zabawie i rozmowie. Z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły. Już teraz  czekają na kolejny wyjazd na basen- tym razem  trzygodzinny. Takie mają  marzenie. A  „marzenia się spełniają” – jak mówią słowa znanej piosenki Majki Jeżowskiej.

Opiekunami na wycieczce  były Panie: Izabela Małyszko, Emila Chowańska i Grażyna Zajkowska-która zorganizowała wyjazd.

Wszystkim uczniom –uczestnikom wycieczki dziękujemy za kulturalne zachowanie się podczas całego wyjazdu.

Andrzejki kl.0 - III

Dnia 28. 11.2019r. uczniowie klas 5- i 6-latków oraz I-III zorganizowali imprezę andrzejkową. Tańce, często były umilane wróżbami i różnymi zabawami. Na uczestników czekał też poczęstunek.

Mikołajki 2019

Dnia 6 grudnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się ze świętym Mikołajem. Przebrani w mikołajkowe stylizacje czekali na niego w świetlicy szkolnej. Mikołaj przybył i obdarował dzieci prezentami. W podziękowaniu dzieciaki zaśpiewały mu piosenki. Z okazji imienin złożyły Mikołajowi życzenia i wręczyły laurki. Mikołaj obiecał, że za rok znów odwiedzi naszą szkołę.

Andrzejki 2019 kl. IV-VIII

Andrzejki to idealna okazja na zabawę w przepowiadanie przyszłości tuż przed nadchodzącym adwentem.  Z tej okazji 27 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka, którą poprowadził Samorząd Uczniowski.  Jak tradycja nakazuje, na imprezie nie zabrakło gier, tańców i wróżb, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci, jak  i najmłodszych uczestników imprezy. Wyśmienicie dobrana przez uczniów z sekcji muzycznej oprawa muzyczna  wprowadziła biorących udział w imprezie w odpowiedni nastrój, dzięki czemu wszyscy świetnie się bawili.