Myśli św. Jana Pawła II

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Wiersze dla Mikołaja

Po raz kolejny w Naszej Szkole zorganizowany został konkurs recytatorski dla najmłodszych dzieci. W wierszach takich autorów jak Julian Tuwim czy Jan Brzechwa zaprezentowały się dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz klasy O.

Czytaj więcej: Wiersze dla Mikołaja

Święto Pluszowego Misia

W piątek w klasie 0 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia- przyjaciela wszystkich dzieci. W klasie 0 Dzień Pluszowego Misia był okazją do misiowych tańców i zabaw, słuchania piosenek o misiach, także tych z popularnych bajek. Dzieci stworzyły misiowe opaski oraz piękne portrety misia. Na koniec każdy mógł spróbować misiowego tortu. Kolejny taki dzień już za rok.

Galeria zdjęć

Wizyta policjanta

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również to, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

Galeria zdjęć

 

Andrzejki 2018 kl. O - III

Dnia 29 listopada klasy O-III, bawiły się na wspólnie zorganizowanych Andrzejkach. Dzieci miały przygotowane różne stroje. Wspólne tańce przeplatane były wróżbami i zabawami andrzejkowymi, a w klasach czekał słodki poczęstunek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć

 

Na spektaklu "Zebranie"

Dnia 19 listopada 2018 r. młodzież klasy VI, VII, VIII i gimnazjum uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Białegostoku na interaktywny spektakl „Zebranie”,  przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego. Spektakl opowiadał o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie. Widzowie mogli sami zadecydować, kto kłamie?, dlaczego kłamie?, czy wszyscy kłamią?  

Opiekunami na wycieczce były: p. M. Piotrowska, p. E. Lewczuk, p. I. Gosk.