Lektura z lapbookiem

Opracowywane lektury w klasach IVb, V i VIB stały się doskonałą okazją do zaznajomienia uczniów z ciekawą formą pracy, jaką jest lapbook, czyli „książka na kolanach”. To swego rodzaju teczka tematyczna, w której uczniowie umieszczali wiadomości na temat przeczytanych lektur w sposób twórczy i interaktywny. Po zaznajomieniu ze sposobem tworzenia lapbooków uczniowie przystąpili do gromadzenia materiałów. Finalnym efektem stały się własnoręcznie wykonane teczki. Powstały następujące lapbooki:

Kl. IVb – lektura „Cudowna podróż”

Kl. V – lektura „Tajemniczy ogród”

Kl. VIB – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Spektakl profilaktyczny

Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań wychowawczo - profilaktycznych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub zażywania innych substancji psychoaktywnych, uczniowie klasy VII pod opieką p. Pedagog J. Szmurło, przy współpracy wychowawcy - p. A. Szymańskiej,  studentki Pedagogiki Resocjalizacyjnej UW w Białymstoku - M. Szymańskiej oraz uczennicy klasy III Gimnazjum - K. Wądołowskiej, stworzyli projekt z zawartymi w nim dwoma scenariuszami przedstawień teatralnych, w których poprzez połączenie tańca, muzyki oraz gry aktorskiej ukazali problemy współczesnego młodego człowieka. W dniu 25 kwietnia zaprezentowali efekty swoich działań na forum szkoły. W przedsięwzięciu udział wzięli zaproszeni goście oraz uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II - III Gimnazjum.                Galeria zdjęć

Teatrzyk kukiełkowy przedstawia...

Klasy IVa i IVb uczestniczyły w międzyklasowym projekcie „Teatrzyk kukiełkowy przedstawia…”. Do prac nad realizacją projektu zgłosili się uczniowie, którzy chcieli wykazać się swoim talentem animatorskim. Na warsztat  wzięli balladę Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Stworzyli różnorodne kukiełki, odpowiednią scenografię i po próbach wystąpili przed publicznością. Uczniowie klasy IVb zaprezentowali swoje przedstawienia przed uczniami klasy 0, piątej i siódmej. Widzowie nagrodzili występy młodych animatorów gromkimi brawami.

Warsztaty "Sklejka poetycka"

23-IV- 2018 odbyły się warsztaty z młodzieżą klas VI, pt.: „Sklejka poetycka” . Jest to siedmiomiesięczny projekt realizowany w 6 miejscowościach powiatu białostockiego w: Czarnej Białostockiej, Juchnowcu Kościelnym, Łapach, Poświętnem, Supraślu, Wasilkowie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Marcin Koziński( historyk, kustosz, stypendysta MKiDzN, animator kultury), który zaprosił do współpracy Książnicę Podlaską – Bibliotekę Powiatu Białostockiego. Ta z kolei wytypowała do projektu biblioteki gminne z w/w gmin.

Czytaj więcej: Warsztaty "Sklejka poetycka"

Z wizytą na Olimpie

W zakończyły się zmagania uczniów klasy V z mitologią grecką. Po zapoznaniu się z wieloma mitami greckimi uczniowie uczestniczyli w realizacji zadań projektowych  „Z wizytą na Olimpie”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do realizacji zadań. Pierwszym z nich było przebranie się za wybraną postać mitologiczną i przygotowanie informacji na jej temat. Następnie uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o mitach  „Jeden z dwunastu”. Do finału dotarli: Wiktor Zalewski, Damian Konopka i Karolina Dąbrowska. Zwyciężył Wiktor Zalewski. Gratulujemy!