Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Święto powstało z inicjatywy angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego. Z tej okazji uczniowie klasy VI przygotowali wystawę tematyczną  o twórczości Tolkiena, jego bohaterach literackich oraz czytali fragmenty powieści o przygodach dzielnego hobbita i jego przyjaciół.

Święto matematyki

Tegoroczne obchody Dnia liczby pi pod hasłem: „Święto liczby π – świętem matematyki” przebiegały w naszej szkole w dwóch etapach. Dniu 14 marca miał miejsce kiermasz ciast i ciasteczek, zaś dnia 21 marca poprzez krótką część artystyczną oraz rywalizację drużyn klasowych pokazaliśmy, że matematyka, to nie tylko liczby, wzory  i trudne zadania, ale również znakomita przygoda i mnóstwo zabawy. GALERIA ZDJĘĆ

"Pyjama challenge"

W ramach projektu "The Notebook Walker" klasa V b wykonała zadanie zlecone przez uczniów- również klasy V b, ze Szkoły Podstawowej w Redzie. Założeniem projektu jest wymiana korespondencji w języku angielskim oraz wykonywanie zadań. Nam przypadło „pyjama challenge”, czyli przebranie się w piżamy i zrobienie zdjęcia. A efekty prezentujemy poniżej.

Przygoda kl. III z Anarukiem, chłopcem z Grenlandii

Uczniowie klasy III po zakończeniu lektury pt." Anaruk, chłopiec z Grenlandii", przygotowali prezentację z lektury swoim młodszym kolegom. Zachęcili  ich w ten sposób do czytania książek oraz przedstawili najważniejsze informacje z lektury za pomocą słowa i obrazu. Dzieci były bardzo zainteresowane i brały czynny udział w zajęciach.

Smerfne marzenia o zimie

"Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało..."

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV przedstawili spektakl pt. „Smerfne marzenia o zimie". Smerfy szukały zimy, a Gargamel nie próżnował i jak zwykle szukał małych niebieskich stworków. Uczestnicy zajęć teatralnych  pod kierunkiem p. Marii Piotrowskiej wcielili się w role bohaterów znanej bajki i zaprosili przedszkolaków oraz uczniów kl. 0 – VI i rodziców do swojej wioski, gdzie nie zabrakło domków w kształcie grzybków, balu u Gargamela i smerfnej atmosfery.