Zajęcia dziennikarskie - "O naszych zainteresowaniach"

Zajęcia dziennikarskie w klasie II to okazja do dzielenia się swoimi zainteresowaniami. Ostatnio  Hania Mężyńska opowiedziała  kolegom i koleżankom o swoich pasjach. Hania przygotowała ciekawą prezentację o zwierzętach domowych. Opowiedziała, jak zajmować się chomikiem, jak dbać o kota, czym karmić papugę albo rybki. Były też ciekawostki, zagadki i puzzle. Na zajęciach pojawił się wyjątkowy gość - suczka Mili w świątecznym przebraniu. Wizyta pupila Hani sprawiła dzieciom ogromną radość.

Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

28 listopada uczniowie klasy IV i VII odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krzeczkowie ,,Green House’’. Wcześniej odbyła się w szkole zbiórka prezentów dla psów w postaci suchej karmy. Przeprowadzone wcześniej zajęcia na godzinie wychowawczej miały na celu uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz niesienie pomocy skrzywdzonym i bezbronnym psom.

W trakcie wizyty w schronisku dzieci dowiedziały się, jak ono funkcjonuje oraz zobaczyły boksy, gdzie przebywają pieski. Były głęboko poruszone losem bezdomnych zwierząt. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt. Dzięki takim wycieczkom uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli. Wycieczka do schroniska zaszczepiła w uczniach pozytywne wartości i wpoiła chęć niesienia pomocy potrzebującym zwierzętom. Nasze prezenty zapewne przyniosły schronisku wsparcie, a uczniom wiele radości i satysfakcji.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy włączyli się w naszą akcję dzielenia się tym, co mamy.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi Schroniska za miłe przyjęcie.

Przedszkolaków wierszowanie

Dnia 27.11.2019 r., odbyło się "Wierszowanie przedszkolaków". Uczestnikami byli 3-4- latkowie, 5- latkowie i 6- latkowie. Każde z dzieci zaprezentowało dowolny utwór  poetycki, przygotowało strój oraz rekwizyty. Wielkim zaangażowaniem  wykazali się Rodzice, którym serdecznie dziękujemy. Po zaprezentowaniu wierszy uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i drobnymi upominkami.

Wywiad z Panem Wójtem

Zajęcia dziennikarskie to doskonała okazja do przeprowadzenia wywiadu. Uczniowie klasy II przeprowadzili wywiad z Wójtem Gminy Zawady Panem Krzysztofem Wądołowskim. Uczniowie dowiedzieli się, że Pan Wójt chodził do szkoły w Chlebiotkach. Będąc małym chłopcem lubił grać w piłkę i jeździć na rowerze. Miał kolegów, z którymi bawił się na podwórku w berka i chowanego. Dzieci dowiedziały się, że Pan Wójt nie ma osobistego kierowcy ani ochroniarza. Usłyszały też, że odwiedził każdą wioskę na terenie gminy i zna prawie wszystkich mieszkańców. Zapytany, co zrobił dla dzieci, Pan Wójt opowiedział o placach zabaw w poszczególnych miejscowościach gminnych. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali odpowiedzi na pytania i podziękowali za możliwość wywiadu.

Zakładka do książki

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie „Zakładka do książki”.

Na jednej stronie okładki ilustrację do ulubionej książki umieszczali uczniowie; na drugiej rodzice.

Zakładki wykonali:

• Karol Zajkowski uczeń kl. II i mama Mariola,
  • Paulina Maleszewska uczennica kl. III i mama Aneta
  • Marta Sakowska uczeń kl. III oraz mam Urszula i tata Janusz
  • Zuzanna Czarnowska uczeń kl. III i mama Beata
  • Mateusz Maliszewski uczeń kl. III i mama Magdalena
  •  Oliwier Dąbrowski-Gutowski   uczeń kl. III i  mama Maryla
  • Bartosz Suchocki  uczeń kl. III i mama Agnieszka

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które przeczytają ze swoimi rodzicami.

Nagrody sponsorowała Biblioteka Publiczna w Zawadach.

Poniżej prezentowane są zakładki dzieci i rodziców oraz  zdjęcia uczestników konkursu.GRATULACJE!