Smerfne marzenia o zimie

"Co się z tą pogodą stało? W zimie wcale nie jest biało..."

7 grudnia 2018 roku uczniowie klasy IV przedstawili spektakl pt. „Smerfne marzenia o zimie". Smerfy szukały zimy, a Gargamel nie próżnował i jak zwykle szukał małych niebieskich stworków. Uczestnicy zajęć teatralnych  pod kierunkiem p. Marii Piotrowskiej wcielili się w role bohaterów znanej bajki i zaprosili przedszkolaków oraz uczniów kl. 0 – VI i rodziców do swojej wioski, gdzie nie zabrakło domków w kształcie grzybków, balu u Gargamela i smerfnej atmosfery.

Szkolny Festiwal Projektów Gimnazjalnych

Jak co roku w ostatnim tygodniu czerwca obchodziliśmy Szkolny Festiwal Projektów Gimnazjalnych. Uczniowie klasy II gimnazjum pod kierunkiem opiekunów zaprezentowali rezultaty swojej wytężonej pracy. W bieżącym roku szkolnym powstały projekty z sześciu przedmiotów: fizyki, geografii, historii, języka niemieckiego oraz biologii w połączeniu z wychowaniem fizycznym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezwykle interesującego wydarzenia.

Spektakl profilaktyczny

Wychodząc naprzeciw zasadom, które nakładają na szkoły obowiązek podejmowania działań wychowawczo - profilaktycznych i interwencyjnych dotyczących bezpieczeństwa uczniów, picia alkoholu, palenia papierosów lub zażywania innych substancji psychoaktywnych, uczniowie klasy VII pod opieką p. Pedagog J. Szmurło, przy współpracy wychowawcy - p. A. Szymańskiej,  studentki Pedagogiki Resocjalizacyjnej UW w Białymstoku - M. Szymańskiej oraz uczennicy klasy III Gimnazjum - K. Wądołowskiej, stworzyli projekt z zawartymi w nim dwoma scenariuszami przedstawień teatralnych, w których poprzez połączenie tańca, muzyki oraz gry aktorskiej ukazali problemy współczesnego młodego człowieka. W dniu 25 kwietnia zaprezentowali efekty swoich działań na forum szkoły. W przedsięwzięciu udział wzięli zaproszeni goście oraz uczniowie klas IV-VII Szkoły Podstawowej i II - III Gimnazjum.                Galeria zdjęć

Lektura z lapbookiem

Opracowywane lektury w klasach IVb, V i VIB stały się doskonałą okazją do zaznajomienia uczniów z ciekawą formą pracy, jaką jest lapbook, czyli „książka na kolanach”. To swego rodzaju teczka tematyczna, w której uczniowie umieszczali wiadomości na temat przeczytanych lektur w sposób twórczy i interaktywny. Po zaznajomieniu ze sposobem tworzenia lapbooków uczniowie przystąpili do gromadzenia materiałów. Finalnym efektem stały się własnoręcznie wykonane teczki. Powstały następujące lapbooki:

Kl. IVb – lektura „Cudowna podróż”

Kl. V – lektura „Tajemniczy ogród”

Kl. VIB – „Hobbit, czyli tam i z powrotem”

Warsztaty "Sklejka poetycka"

23-IV- 2018 odbyły się warsztaty z młodzieżą klas VI, pt.: „Sklejka poetycka” . Jest to siedmiomiesięczny projekt realizowany w 6 miejscowościach powiatu białostockiego w: Czarnej Białostockiej, Juchnowcu Kościelnym, Łapach, Poświętnem, Supraślu, Wasilkowie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Marcin Koziński( historyk, kustosz, stypendysta MKiDzN, animator kultury), który zaprosił do współpracy Książnicę Podlaską – Bibliotekę Powiatu Białostockiego. Ta z kolei wytypowała do projektu biblioteki gminne z w/w gmin.

Czytaj więcej: Warsztaty "Sklejka poetycka"