Szkolne wierszowanie

30 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Szkolne Wierszowanie”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Uczestnicy mogli popisać się wspaniałą pamięcią, umiejętnościami teatralnymi oraz ciekawymi strojami. Nie mogło zabraknąć wierszy najwybitniejszych poetów dziecięcych: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Usłyszeliśmy  „Okulary”, „Samochwałę”, czy „Abecadło”. Dzieci niemal bezbłędnie wyrecytowały teksty, dbając o takie istotne szczegóły jak intonacja, ruch sceniczny a nawet rekwizyty. Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia. Gdy komisja konkursowa udała się na naradę widownia oraz uczestnicy konkursu mieli okazję do posłuchania wierszy autorów dziecięcych w wykonaniu swoich wychowawczyń.

W kategorii dzieci młodszych zwycięzcami zostali:

I miejsce: Gabrysia Dąbrowska, klasa 0

II miejsce: Zuzia Raszkiewicz i Hania Mężyńska, klasa 0

III miejsce Dawid Dąbrowski, klasa 0

wyróżnienie: Bartosz Remiszewski, Punkt Przedszkolny

 

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce: Oliwier Dąbrowski-Gutowski, klasa I

II miejsce: Jakub Mieczkowski, klasa III

III miejsce: Daniel Kapica, klasa III

wyróżnienie: Amelka Targońska, klasa I

Galeria zdjęć