Myśli św. Jana Pawła II

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Wernisaż - 100 lat Niepodległości

Zbliża się setna rocznica Odzyskania Niepodległości. Na górnym korytarzu w naszej szkole powstał wernisaż prac upamiętniających ważne wydarzenia i postacie historyczne. Uczniowie klas VII, VIII i III Gimnazjum wykonali 11- metrową kolorowankę przedstawiającą historię Polski od roku 966 do 2018.  Projekty historyczne na dwu gazetkach przypominają o wydarzeniach z 1918 roku. Portrety Józefa Piłsudskiego są wspomnieniem postaci wielkiego wodza w walce o niepodległość. Nad powstaniem wernisażu pracowało wielu uczniów naszej szkoły pod nadzorem p. Renaty Konopka i p. Sławomira WądołowskiegoGaleria zdjęć