Święto Patrona Szkoły

"(...) i Tobie raz jeszcze wyznaję:
Totus Tuus Maria.
Totus Tuus. Amen."
                              Jan Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska, 2002r.
TOTUS TUUS - to tytuł montażu poetycko-muzycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II - który przedstawiliśmy z okazji Święta Patrona - w Dniu Jego Urodzin. Prześledzilimy drogę Papieża Polaka - od rodzinnych Wadowic aż po jej kres - prezentując fragmenty Jego wspomnień, poezji, myśli oraz utwory polskich wieszczów, na których wychowywał się, wzrastał i które towarzyszyły Mu przez całe życie. 
Jan Paweł II kochał młodzież i dzieci, toteż swoje słowa do nich często kierował, w nich też pokładał  nadzieję: "Dzieci są nadzieją, która zakwita wciąż na nowo (...), przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Chłopcy i dziewczynki, jesteście jeszcze mali. Ja też kiedyś byłem ..." Staramy sie odkrywać coraz to nowe Jego przesłania i myśli oraz wcielać je w życie. Akademię przygotowali uczniowie kl. VIa, VIb, VII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum pod opieką pań: I. Gosk, K. Pelc i     I. Ludkiewicz. GALERIA ZDJĘĆ