Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018

W dniu 22 czerwca 2018r. zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Po Mszy Świętej odprawionej w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Zawadach, wszyscy uczestnicy zebrali się na sali gimnastycznej. W uroczystości udział wzięła cała społeczność szkolna oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Zawady: Pan Wójt K. Wądołowski oraz Pani K. Dąbrowska. Pani Dyrektor M. Romatowska przywitała wszystkich zebranych, po czym krótko podsumowała pracę szkoły w minionym roku szkolnym. Następnie głos zabrał Pan Wójt dziękując wszystkim za wytężoną pracę i życząc udanego wypoczynku. W kolejnej części uroczystości pożegnaliśmy uczniów opuszczających mury naszej szkoły - klasę trzecią Gimnazjum, po czym nadszedł czas na zasłużone nagrody i wyróżnienia.  Na koniec uczniowie udali się do swoich sal, gdzie z rąk wychowawców otrzymali świadectwa. GALERIA ZDJĘĆ

Spotkanie z poezją Zbigniewa Herberta

,,Kiedy się człowiek czymś interesuje, to książki przychodzą do niego. Książka poleca książkę."

7 czerwca 2018 w naszej szkole odbyło się poetyckie spotkanie z  twórczością Zbigniewa Herberta.  Uczennice klas: 4a, V oraz II gimnazjum zaprezentowały najpiękniejsze utwory poety i rozważania Pana Cogito - bohatera lirycznego wielu jego wierszy.  W  postać  Herberta wcielił się uczeń Patryk Ciołek, który opowiedział o niektórych epizodach z życia twórcy: o dzieciństwie we Lwowie, podróżach, poznanych ludziach i o fascynacji światem. Przygotowaniem recytacji, oprawą multimedialną oraz scenografią zajmowały się nauczycielki zespołu humanistycznego: p. E. Lewczuk, A. Misiukiewicz i M. Piotrowska.

Karta rowerowa 2018

Uczniowie klasy IVA i IVB opanowali wiadomości teoretyczne oraz wykazali się dobrą znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego. W dniu 12 czerwca 2018 r. na miasteczku ruchu drogowego pozytywnie zaliczyli egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem p. Agnieszki Tołczyk, która przygotowała ich pod kątem treści teoretycznych i przeprowadziła egzamin praktyczny. Zadowolenia i radości było co nie miara. Stres, jaki towarzyszył na egzaminie, szybko znikł, gdyż wszyscy uczniowie zaliczyli go pozytywnie. Gratulujemy wszystkim zdobycia pierwszych uprawnień do kierowania pojazdem jednośladowym po drogach publicznych.

Święto Patrona Szkoły

"(...) i Tobie raz jeszcze wyznaję:
Totus Tuus Maria.
Totus Tuus. Amen."
                              Jan Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska, 2002r.
TOTUS TUUS - to tytuł montażu poetycko-muzycznego poświęconego pamięci Jana Pawła II - który przedstawiliśmy z okazji Święta Patrona - w Dniu Jego Urodzin. Prześledzilimy drogę Papieża Polaka - od rodzinnych Wadowic aż po jej kres - prezentując fragmenty Jego wspomnień, poezji, myśli oraz utwory polskich wieszczów, na których wychowywał się, wzrastał i które towarzyszyły Mu przez całe życie.

Czytaj więcej: Święto Patrona Szkoły