TAK, POMAGAM

Dlaczego jest Święto Bożego Narodzenia?
Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać.
                                                      Ks. J. Twardowski
TAK, POMAGAM - to akcja, w którą włączyli się członkowie Szkolnego Koła Caritas pod opieką p. I Gosk i p. K. Pelc. Koło nawiązało współpracę z Księdzem Proboszczem naszej parafii i wspólnie zorganizowało zbiórkę żywności. Nadrzędnym celem tej akcji było wsparcie osób potrzebujących.

Czytaj więcej: TAK, POMAGAM

Jasełka 2017

„Chrystus się rodzi
Nas oswobodzi
Anieli grają
Króle witają
Pasterze śpiewają
Bydlęta klękają
Cuda, cuda ogłaszają”.
Jak co roku, w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia, odbyła się Szkolna Wigilia. Po klasowych spotkaniach opłatkowych wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie klas: V, VI a, VI b, VII Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum, wystawili piękne Jasełka, przygotowane pod opieką Pań: I. Gosk i K. Pelc. Spektakl przybliżył zgromadzonym historię narodzenia Pana Jezusa.

Czytaj więcej: Jasełka 2017

W świecie sieci

Dnia 29 listopada 2017r. uczniowie klas VII, VI a oraz VI b uczestniczyli w wydarzeniu „W świecie sieci” zorganizowanym przez Wychowawców Podwórkowych z Miejskiego Programu „Wychowawca Podwórkowy” we współpracy ze studentami z Naukowego Koła Pedagogiki Resocjalizacyjnej Wydziału Pedagogiki i Psychologii, Uniwersytetu w Białymstoku.

Czytaj więcej: W świecie sieci

Wigilijne Dzieło Pomocy

„Przykazanie nowe daję Wam,
abyście się wzajemnie miłowali”

Uczennice naszej szkoły: Kamila W., Weronika W., Oliwia I., Magdalena M., Wiktoria D., Kamila C., oraz Julia C., uczestniczki Szkolnego Koła Caritas, pod opieką pań: I. Gosk i K. Pelc, włączyły się w akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy. Po wszystkich Mszach Świętych przy Kościele w Zawadach jak i Ciborach Kołaczkach sprzedawały ozdobne świece na stół wigilijny. Uzyskany dochód zasili Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Dzień Pluszowego Misia w klasie 0

W piątek w klasie 0 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia- przyjaciela wszystkich dzieci. Niewielu zna historię powstania maskotki, a dzień taki jak ten był świetną okazją do jej usłyszenia. Dzięki prezydentowi Teodorowi Rooseveltowi, który uratował przed śmiercią małego niedźwiadka i pewnemu sprzedawcy zabawek, który uczcił to wydarzenie szyjąc pierwsze misie, wszystkie dzieci na świecie mogą cieszyć się teraz pluszowymi niedźwiadkami.

W klasie 0 Dzień Pluszowego Misia był okazją do misiowych tańców i zabaw, słuchania piosenek o misiach, także tych z popularnych bajek. Dzieci stworzyły misiowe opaski oraz piękne portrety misia. Na koniec każdy mógł spróbować misiowego tortu. Kolejny taki dzień już za rok. Nie możemy się doczekać.