Myśli św. Jana Pawła II

"Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej."

Mikołajki w kl. III

Dnia 6 grudnia, uczniowie klasy III mieli dzień pełen wrażeń. Od samego rana wyczekiwali Mikołaja, który, kiedy się pojawił obdarował wszystkich wspaniałymi podarunkami. Następnie na zajęciach świetlicowych odwiedzili nas Rodzice, aby wspólnie ze swoimi dziećmi, wziąć udział w warsztatach plastycznych- robienia ozdób  świątecznych. Wszyscy sumiennie i ochoczo zabrali się do pracy. Spod rąk  uczestników wychodziły przepiękne ozdoby: gwiazdki, bombki, witraże, stroiki, kartki świąteczne, łańcuchy, itp. Wszystkie ozdoby wykorzystaliśmy do przystrojenia naszej klasy. Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom! Wesołych Świąt! Galeria zdjęć
wych. B. Dąbrowska.

Polonez uczniów klasy II i III

W ramach obchodów  Stulecia  Niepodległości uczniowie klasy II i III przygotowali występ, prezentując uroczysty polski taniec narodowy – polonez. Do tańca przyłączyli się również inni uczniowie. Jest to kolejna inicjatywa na terenie naszej szkoły związana z jubileuszem  Ojczyzny.

Link do filmu

100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. 11 listopada 2018 r. to dzień szczególny – setna rocznica odzyskania niepodległości. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy 9 listopada 2018 r. uroczystą akademią. Recytacja wierszy polskich poetów, patriotyczne pieśni i historia tych, którzy walczyli o wolność,  niewątpliwie uświadomiły uczniom wartość tego święta oraz były piękną lekcją patriotyzmu.

Nad przebiegiem przedstawienia czuwali:  p. S. Wądołowski, p. I. Ludkiewicz i zespół.

Galeria zdjęć

Polsko, wolna bądź

„Sztuką jest umierać dla Ojczyzny,ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”
kard. Stefan Wyszyński
Być Polakiem to nie tylko mówić po polsku i mieszkać na terenie Polski. Każdy z nas jest zobowiązany do odpowiedzialności za nasz naród i Ojczyznę. Przez 123 lata nie było państwa polskiego, ale istniał naród polski, który walczył o odzyskanie wolności i tę wolność wywalczył za cenę życia i cierpienia wielu osób. 

Czytaj więcej: Polsko, wolna bądź

Rekord Dla Niepodległej

W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, bijąc tym samym Rekord Dla Niepodległej – akcji, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. 

#RekordDlaNiepodległej