Ogólnopolska kampania "Dobrze Cię widzieć"

Ogólnopolska kampania społeczna „Dobrze cię widzieć” realizowana jest  w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. Towarzyszy jej pięć wartości:

  • Wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.
  • Świadomość – poznanie konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł.
  • Odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego.
  • Gotowość – bycie odpowiednio wyekwipowanym i umiejętność przystosowania się do zmian w sytuacji na drodze.
  • Życzliwość – zrozumienie, że wszyscy uczestniczy ruchu drogowego mają wspólny cel – sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B – który łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.

W ramach tego projektu 14 lutego 2019 r. nasi uczniowie klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe.

Program współfinansowany jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości RP, a jej ambasadorem popularny aktor – Cezary Pazura.

                                                    

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

W dniu  18 stycznia w Oddziale Przedszkolnym odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich „dziadków” własnoręcznie wykonanymi upominkami. Frekwencja dopisała. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy oraz pracowników przedszkola słodki poczęstunek. GALERIA ZDJĘĆ

„Demeter i Kora”

11 stycznia 2019 roku uczniowie klasy Va zaprezentowali miniaturę teatralną pt. „Demeter i Kora”. Występ nawiązywał do starożytnych mitów greckich. Młodzi aktorzy starali się dać  z siebie wszystko i z niezwykłym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Ubrani  byli we własnoręcznie zrobione kostiumy. Nasz spektakl obejrzeli nauczyciele oraz uczniowie klas: 0, I, II oraz III. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów. Galeria zdjęć

WOŚP w naszej szkole

W dniu 10. 01. 2019 r. odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny, z którego dochód został przeznaczony na WOŚP. Można było kupić pyszne ciasto lub wylosować szczęśliwy los. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego wraz z p. Agnieszką Tołczyk przeprowadzili też drobne licytacje. Uczniowie klasy III Gimnazjum i klasy VIII kwestowali też jako wolontariusze w Białymstoku podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w dniu 13. 01. 2019 r. W kweście wzięli udział: Mielnicka Magda, Maleszewska Magdalena, Wierzbicka Weronika, Waraksa Emilia, Drągowska Wiktoria, Maleszewski Maciej, Maleszewska Gabriela, Ciborowska Kamila, Wilczewska Julia, Maliszewska Julia, Wierzbicka Kamila, Grabowski Kacper, Iwaniuk Oliwia,  Wądołowska Patrycja, Wądołowska Angelika, Maleszewska Elżbieta, Łaska Patrycja, Kozłowska Marlena. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała p. Renata Konopka. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy upiekli ciasto! GALERIA ZDJĘĆ

List Głównego Inspektora Sanitarnego

Zachęcamy rodziców i opiekunów uczniów do zapoznania się z listem Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji. Dotyczy on przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami" (LIST) oraz do zapoznania się z informacjami na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, które zostały zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej (PORADNIK).