Nasze wolontariuszki na 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem ubiegłych lat wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Tym razem wolontariuszkami były uczennice klasy VIII a i VIII b: Kamila Czarnowska, Kinga Czarnowska, Justyna Oleksiej, Milena Jałbrzykowska, Oliwia Kossakowska, Joanna Żmijewska, Natalia Kulikowska, Malwina Popławska, Paulina Wądołowska i Wiktoria Kapica. Dziewczęta tego dnia kwestowały w Białymstoku. Opiekę nad wolontariuszkami sprawowała p. Renata Konopka

Galeria zdjęć

Wspólne kolędowanie

Okres Bożego Narodzenia to doskonały czas na kolędowanie. Staropolskim obyczajem uczniowie klasy II i IV kolędowali z gwiazdą. Odwiedzili Bank Spółdzielczy i Urząd Gminy. Spotkali się z pracownikami tych instytucji i wspólnie zaśpiewali znane kolędy oraz pastorałki. Uczniowie kolędowali też w szkole, odwiedzili sekretariat, gabinet dyrektora oraz swoich kolegów i koleżanki. Klasa II kolędowała również na spotkaniu z rodzicami a następnie udała się do Domu Pomocy Społecznej w Strękowej Górze.  Wraz z podopiecznymi dzieci śpiewały kolędy i wręczyły drobne upominki. Za wspólnie spędzony czas uczniowie zostali obdarowani słodyczami. Zespół kolędniczy przygotowała p. Renata Konopka i p. Emilia Chowańska.

Galeria zdjęć

Jasełka 2019

„Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? 
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie? 
Dlaczego śpiewamy kolędy? 
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. 
Dlatego, żeby podawać sobie ręce. 
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie. 
Dlatego, żeby sobie przebaczać”.
                                                                                       Ks. Jan Twardowski

W dniu 20 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się „Spotkanie opłatkowe”. Na uroczystości zgromadzili się: przedstawiciele władz gminy, biblioteki publicznej, ośrodka pomocy społecznej, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice, opiekunki i kierowcy autobusów szkolnych oraz dzieci i młodzież. 

Czytaj więcej: Jasełka 2019

#razemnaświęta

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy, dlatego uczniowie klas 4-8 postanowili dołączyć do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #razemnaświęta i stworzyli na godzinach wychowawczych własne pocztówki świąteczne. Kartki z życzeniami wysłano do Nauczycieli, którzy pracowali w szkołach z naszej gminy. 

Galeria zdjęć